İletişim Numaramız: 0 531 841 13 27

Eğitim Programi

İNGİLİZCE

İngilizce dersinde ana sınıflarında amacımız,öğrencilerimizin ingilizceyi sevmesini sağlamak,öğrenme isteğini üst düzeye çıkararak ikiinci dile yönelik merak uyandıracak bir ortam sağlamaktır. Profesyonel bir ekip ve zengin bir öğretim programı bu lk buluşmayı destekler.

İngilizce eğitim öncelikle ana dili öğrenmenin önemini kavramış olarak,doğal ortamda oyun ve şekillerle yabancı dile alt yapı oluşturmayı amaçlayan yaşantılar şeklinde düzenlenmektedir.

Öğrencilerimiz,gelişim özellikleri dikkate alınarak hazırlanan ve sarmal bir yapıya sahip olan program ile öğrendiklerini pekiştirme fırsatı bulurlar. Konusunda uzman öğretmenlerle işlenen 4 saat;öğrencilerimizin hayatlarının bir parçası olan oyunların ve etkinliklerin yer aldığı ‘play time’ ,hikayeler ve canlandırmalarla yeni konuların öğretildiği’story time’ ,seçilen şarkılarla konuların desteklerndiği ‘songs and chants’ time’,el becerilerini geliştirecek çalışmaları içeren ‘arts and craft tıme’ dersleriylekendi içinde bir bütünlük sağlar.5 yaş ana sınıflarında ingilizce programı,sınıf öğretmenlerinin temalarına uygun olarak hazırlanarak kazanımlarla örtüşmektedir.öğretmenlerimiz,öğrencilerimizin müfredat çerçevesinde belirlenen hedeflerdeki gelişimlerini,aylık değerlenme formlarıyla velilerimizle paylaşırlar.

YARATICI DRAMA

Çocuklar,gerçek dünyaya ait gözlem ve deneyimlerini oyun içine aktarma fırsatı bulurlar.bu oyunsu süreçlerde,yaratarak ve geliştirere;kendileri,aileleri,arkadaşlarıve yaşadıkları dünya ile ilgili daha çok şeyi anlar hale gelirler.Bazen oynadıkları bir rol ile güven duyguları gelişirken,bazen de grup ile işbirliği kurmann,bir ekip olmanın tadına varırlar.Ana sınıf düzeyinde hazırlanan drama derslerimiz,öğrencilerimizin tüm gelişim alanlarına katkı sağlamayı hedef almaktadır.Bu hedefe ulaşmada en önemli yardımcımız ise oyunlardır.

BALE VE DANS

Bale ve modern dans ile çocukların kendilerini ve duygularını ifade etmesi sağlanır.vücut koordinasyonunu ve estetik duygusunu geliştirir.Bale ve dans ile çocuklarda sanatsal ve sosyal yönler gelişir,fiziksel gelişim desteklenir.

BİLGİSAYAR

Anaokul bilgisayar eğitim programımız çocuklara temel klavye kullanımı ve fare hakimiyeti sağlamak,bilgisayarın sadece oyun oynamak için değil öğretici etkinlikler yapmak için de kullanılabileceğini onlara anlatma amaçlıdır.Çocuklar paint ve benzeri türde programlarla çeşitli etkinlikler yapmaktadırlar.bu etkinlikler,çocukların gereksinimleri dikkate alınarakhazırlanmışözel teknolojik sınıfta yapılmaktadır.

MÜZİK

Erken çocukluk gelişiminin esaslarına dayalı olarak ritim duygusunu geliştirmek üzere,kreşimizde çocuk müzik eğitiminde orff metodu uygulanmaktadır.Çocuklar öncelikle,doğadaki seslerden hareketle dinleme çalışmaları yaparlar.bunun yanı sıra beden devinimleri ile sesler çıkararak ritim algılarını geliştirirler. web tasarım